KRD-IG w organizacjach międzynarodowych
Europejskie Stowarzyszenie Producentów, Importerów i Eksporterów Mięsa Drobiowego
Od 2005 roku KRD-IG reprezentuje polską branżę drobiarską w stowarzyszeniu AVEC (Association of Poultry Processors and Poultry Trade in the EU) – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów, Importerów i Eksporterów Mięsa Drobiowego.
AVEC to dobrowolne stowarzyszenie typu non-profit działające od 1966 roku. Od stycznia 2005 roku posiada siedzibę w Brukseli. Jego funkcją jest reprezentowanie interesów i potrzeb europejskiej branży drobiowej. Obecnie członkami AVEC są organizacje o charakterze ogólnokrajowym z 17 krajów członkowskich Unii Europejskiej: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii ora Włoch. Głównym celem AVEC jest wypracowywanie wspólnych rozwiązań problemów dotyczących całości europejskiego rynku drobiu oraz wzmacnianie jego konkurencyjności.
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drobiu i Jaj Wylęgowych
Od 2015 roku KRD-IG jest członkiem ELPHA (European Live Poultry and Poultry Hatching Egg Association) – Europejskiego Stowarzyszenia Żywca Drobiowego i Jaj Wylęgowych.
Stowarzyszenie ELPHA powstało w 2015 roku podczas kongresu, w którym uczestniczyły paneuropejskie i państwowe organizacje zajmujące się chowem drobiu. Stowarzyszenie pomyślano jako nową jakość w reprezentacji wspólnych interesów sektora branży. Ma ono ułatwiać współpracę z takimi instytucjami, jak Komisja Europejska czy Parlament Europejski. Obszarami zainteresowań ELPHA są handel drobiem w Unii Europejskiej, eksport drobiu, zdrowie i dobrostan zwierząt, czy zagadnienia genetyczne związane z rasami i odmianami drobiu. ELPHA promuje także bezpieczeństwo produkcji i dbałość o jakość żywności.
Światowe Stowarzyszenie Wiedzy Drobiarskiej
Od 2008 roku KRD-IG jest polskim przedstawicielem organizacji WPSA (World’s Poultry Science Association) – Światowego Stowarzyszenia Wiedzy Drobiarskiej.
Historia WPSA sięga 1912 roku. W 1928 stowarzyszenie to rozpoczęło także wydawanie pierwszego poważnego czasopisma naukowego poświęconego wiedzy z zakresu drobiarstwa, World’s Poultry Science Journal. Obecnie WPSA posiada członków-przedstawicieli w 80 krajach na całym świecie. Głównym celem stowarzyszenia jest rozwój i wzbogacanie wiedzy o drobiu w każdym jej aspekcie. WPSA organizuje liczne kongresy i konferencje naukowe zarówno na poziomie krajowym, jak i ogólnoświatowym. WPSA jest organizacją non-profit. Finansuje swoje przedsięwzięcia dzięki sponsorom z branży drobiarskiej.
Europejskie Stowarzyszenie Przetwórców Mięsa i Drobiu
Od 2012 roku KRD-IG jest członkiem CLITRAVI (Liaison Centre for the Meat Processing Industry in the European Union) – Europejskiej Organizacji Przetwórców Mięsa i Drobiu.
CLITRAVI jest organizacją branżową działającą od 1958 roku. Jej głównym celem jest reprezentowanie i obrona interesów europejskich producentów mięsa w zakresie przepisów prawnych. CLITRAVI pozostaje w ciągłym dialogu z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Radą Unii Europejskiej, Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym czy Europejskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności. Dociera także do innych organizacji międzynarodowych, które mogą mieć wpływ na kształt rynku europejskiego.
International Poultry Cuncil
Od 2018 roku KRD-IG jest członkiem IPC- (International Poultry Council )- Międzynarodowej Rady Drobiarstwa.
IPC jest organizacją założoną w 2005 roku z siedzibą w USA w Stanie Georgia.
Reprezentuje ponad 95% światowego handlu drobiem i ponad 90% produkcji drobiu. Misją IPC jest wzmocnienie komunikacji między światowym przemysłem drobiarskim. IPC opracowuje i rekomenduje politykę wpływającą na przemysł, promującą najlepsze praktyki i zapewniającą zaufanie do produktów drobiowych jako preferowanego źródła białka mięsnego.