KRD IG
21 czerwca 2023

OŚWIADCZENIE

W związku z opublikowaniem przez brytyjskie media materiału uderzającego w polską branżę drobiarską oraz podważającego bezpieczeństwo naszych produktów zdecydowanie potępiamy próby dyskredytowania jakości polskiego mięsa drobiowego.
Podkreślamy, że polskie mięso drobiowe było, jest i będzie bezpieczne. Zarówno warunki chowu, jak i produkcji są na każdym etapie pod stałym nadzorem państwowych instytucji, które przeprowadzają wiele procedur kontrolnych i dbają o to, żeby produkty były w pełni bezpieczne dla zdrowia konsumentów. Z pełną stanowczością stwierdzamy, że mięso, które trafia do sprzedaży nie zawiera antybiotyków. Gwarantują to restrykcyjne przepisy prawa zarówno polskiego, jak i unijnego. Nad całością tego procesu czuwają lekarze weterynarii nadzorujący na co dzień stada oraz Inspekcja Weterynaryjna, która przeprowadza kontrole zwierząt i mięsa z nich pozyskiwanego.
Warto także pamiętać, że polscy hodowcy i producenci zobligowani są do przestrzegania restrykcyjnych przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt, co oznacza między innymi, że w przypadku wystąpienia choroby mają obowiązek udzielenia zwierzętom pomocy. Leczenie zwierząt prowadzone jest wyłącznie przez lekarza weterynarii i tylko w przypadku pojawienia się objawów chorobowych w stadzie. Nie kwestionując prawa dziennikarzy do przeprowadzania śledztw zwracamy jednak uwagę na brak jego transparentności. Gdy oskarżana o rzekome nieprawidłowości firma zwróciła się o przesłanie wyników badań, na które powołują się dziennikarze, nie uzyskała takich informacji. Stawia to pod znakiem zapytania wiarygodność stawianych tez. 
Odnosimy wrażenie, że publikacje brytyjskich mediów, które dyskredytują jakość polskiego drobiu, są elementem nieuczciwej walki konkurencyjnej i mają na celu zakwestionowanie pozytywnego wizerunku tej branży oraz niesprawiedliwe postrzeganie podmiotów, które każdego dnia dbają o najwyższą jakość wytwarzanych produktów. Europejski konsument od wielu lat docenia nasz towar. To dlatego Polska jest czołowym producentem mięsa drobiowego w całej Unii Europejskiej, a ponad połowa krajowej produkcji trafia na eksport. Polscy producenci długo i ciężko pracowali na swoją pozycję i nigdy nie pozwoliliby sobie na zakwestionowanie renomy polskiego drobiu na globalnych rynkach.

Pozostałe
Aktualności
Stan ognisk grypy ptaków w Polsce
16 stycznia 2024

Stan ognisk grypy ptaków w Polsce...

Czytaj
9 paradoksów strategii „Od pola do stołu”
25 marca 2021

9 paradoksów strategii „Od p...

Czytaj
WYBÓR WYKONAWCY PROJEKTU (ZADANIA) PT.: „POLSKI DRÓB W CHINACH, CZYLI PROMOCJA POLSKIEGO MIĘSA DROBIOWEGO PODCZAS TARGÓW SIAL CHINA”
20 grudnia 2024

WYBÓR WYKONAWCY PROJEKTU (ZADANIA)...

Czytaj
ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE PROJEKTU (ZADANIA) PT.: „POLSKI DRÓB W CHINACH, CZYLI PROMOCJA POLSKIEGO MIĘSA DROBIOWEGO PODCZAS TARGÓW SIAL CHINA”
6 grudnia 2024

ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE PROJE...

Czytaj
Indyk ma wiele do dania – podsumowanie października 2024
28 listopada 2024

Indyk ma wiele do dania – podsumo...

Czytaj
SIAL Paris 2024 – wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!
31 października 2024

SIAL Paris 2024 – wydarzenie,...

Czytaj
Indyk ma wiele do dania – podsumowanie września 2024
31 października 2024

Indyk ma wiele do dania – pod...

Czytaj
Branżowe targi hodowli drobiu i produkcji jaj Poultry Tech2024
30 października 2024

Branżowe targi hodowli drobiu i pr...

Czytaj
4 października 2024

OŚWIADCZENIE KRAJOWEJ RADY DROBIARSTWA – IZBY GOSPODARCZEJ w zw...

Czytaj
WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania) pt. „Ochrona wizerunku polskiego sektora drobiarskiego na rynku krajowym” wraz z przeprowadzeniem przez niezależny podmiot badania efektywności projektu (zadania)
27 sierpnia 2024

WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania)...

Czytaj
Zapytanie ofertowe dot. projektu: „Ochrona wizerunku polskiego sektora drobiarskiego na rynku krajowym” wraz z przeprowadzeniem przez niezależny podmiot badania efektywności projektu (zadania)
5 sierpnia 2024

Zapytanie ofertowe dot. projektu: ...

Czytaj
facebook dobry drob linkedin dobry drob

Wyszukiwarka: