KRD IG
28 września 2021
Polska ma szansę stać się nowym priorytetowym źródłem dostaw drobiu dla Singapuru

W dniu 28 września 2021 roku, przy współpracy Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej z Ambasadą Polski w Singapurze, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Meat Traders Association, w ramach działań stabilizujących rynek drobiu, odbyło się spotkanie online, którego celem było wzmocnienie relacji handlowych pomiędzy tymi krajami. Po stronie polskiej w spotkaniu udział wzięli także polscy producenci mięsa drobiowego.
Przedstawiciele strony polskiej i singapurskiej rozmawiali o eksporcie polskiego drobiu do Singapuru. Kraj ten zainteresowany jest drobiem z Polski, nie tylko na potrzeby zabezpieczenia bieżących potrzeb rynku, ale też uważa nasz kraj za strategiczny kierunek importu żywności.

Podczas spotkania rozmawiano także o możliwościach dalszego poszerzenia współpracy gospodarczej, pokłosiem czego było podpisanie przez Krajową Radę Drobiarstwa-Izbę Gospodarczą oraz Meat Traders Association Umowy o współpracy („MoU”). Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej (KRD-IG) – Dariusz Goszczyński, przy obecności Pani Ambasador RP w Singapurze Magdaleny Bogdziewicz, podpisał w imieniu Izby ramowe porozumienie o współpracy z Singapurskim Stowarzyszeniem Handlowców Mięsa (MTA), otwierając tym samym nowe możliwości współpracy w zakresie eksportu polskiego mięsa drobiowego na tamtejszy rynek.
Przedmiotowa umowa umożliwi obu stronom podejmowanie wspólnych działań w obszarze związanym z dostępem polskiego drobiu do rynku singapurskiego, w tym w zakresie wymiany informacji na temat jakości i bezpieczeństwa eksportowanego mięsa drobiowego. Jednym z elementów współpracy będzie tworzenie możliwości dla przyszłych działań i projektów.

Obecnie do Singapuru importuje się mięso głównie z Brazylii. Polska jest krajem członkowskim UE dopuszczonym do sprzedaży drobiu na tamtejszy rynek. Singapur dostrzega potencjał polskiego sektora drobiarskiego. W celu zwiększenia możliwości eksportowych, postanowiliśmy rozpocząć współpracę celem wypracowania rozwiązań korzystnych zarówno dla Polski, jak i dla Singapuru. Dlatego też od kilku miesięcy wspólnie z Ambasadą RP w Singapurze pracowaliśmy nad stworzeniem memorandum dotyczącego współdziałania pomiędzy naszymi krajami, które jest ukoronowaniem szeregu działań mających przynieść obu stronom wymierne korzyści – podsumowuje Dariusz Goszczyński, Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa.

Pozostałe
Aktualności
9 paradoksów strategii „Od pola do stołu”
25 marca 2021

9 paradoksów strategii „Od p...

Czytaj
10 sierpnia 2022

WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania) pt. „Promocja mięsa indyczego n...

Czytaj
10 sierpnia 2022

WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania) pt. „Promocja mięsa kurczęcego...

Czytaj
Ograniczenia importowe
10 sierpnia 2022

Ograniczenia importowe...

Czytaj
WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania) pt. „Ochrona wizerunku polskiego sektora drobiarskiego na rynku krajowym” wraz z przeprowadzeniem przez niezależny podmiot badania efektywności projektu (zadania)
9 sierpnia 2022

WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania)...

Czytaj
LABORATORIUM J.S. HAMILTON POLAND DEMENTUJE MIT NA TEMAT OBECNOŚCI AZOTANÓW W PRODUKTACH DROBIOWYCH. TESTER SOEKS WPROWADZA KONSUMENTÓW W BŁĄD
5 sierpnia 2022

LABORATORIUM J.S. HAMILTON POLAND D...

Czytaj
POLSKI SEKTOR DROBIARSKI – NOWY RAPORT BRANŻOWY JUŻ DOSTĘPNY. FAKTY, DANE I PERSPEKTYWY
5 sierpnia 2022

POLSKI SEKTOR DROBIARSKI – NOWY R...

Czytaj
1 sierpnia 2022

WYNIKI POSTĘPOWANIA DOT. PROJEKTU (ZADANIA) PT. „WSPARCIE EKSPANSJI...

Czytaj
Stan ognisk grypy ptaków w Polsce
27 lipca 2022

Stan ognisk grypy ptaków w Polsce...

Czytaj
15 lipca 2022

Zapytanie ofertowe dot. projektu: „Wsparcie ekspansji polskiego sekt...

Czytaj

Wyszukiwarka: