KRD IG
28 września 2021
Polska ma szansę stać się nowym priorytetowym źródłem dostaw drobiu dla Singapuru

W dniu 28 września 2021 roku, przy współpracy Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej z Ambasadą Polski w Singapurze, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Meat Traders Association, w ramach działań stabilizujących rynek drobiu, odbyło się spotkanie online, którego celem było wzmocnienie relacji handlowych pomiędzy tymi krajami. Po stronie polskiej w spotkaniu udział wzięli także polscy producenci mięsa drobiowego.
Przedstawiciele strony polskiej i singapurskiej rozmawiali o eksporcie polskiego drobiu do Singapuru. Kraj ten zainteresowany jest drobiem z Polski, nie tylko na potrzeby zabezpieczenia bieżących potrzeb rynku, ale też uważa nasz kraj za strategiczny kierunek importu żywności.

Podczas spotkania rozmawiano także o możliwościach dalszego poszerzenia współpracy gospodarczej, pokłosiem czego było podpisanie przez Krajową Radę Drobiarstwa-Izbę Gospodarczą oraz Meat Traders Association Umowy o współpracy („MoU”). Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej (KRD-IG) – Dariusz Goszczyński, przy obecności Pani Ambasador RP w Singapurze Magdaleny Bogdziewicz, podpisał w imieniu Izby ramowe porozumienie o współpracy z Singapurskim Stowarzyszeniem Handlowców Mięsa (MTA), otwierając tym samym nowe możliwości współpracy w zakresie eksportu polskiego mięsa drobiowego na tamtejszy rynek.
Przedmiotowa umowa umożliwi obu stronom podejmowanie wspólnych działań w obszarze związanym z dostępem polskiego drobiu do rynku singapurskiego, w tym w zakresie wymiany informacji na temat jakości i bezpieczeństwa eksportowanego mięsa drobiowego. Jednym z elementów współpracy będzie tworzenie możliwości dla przyszłych działań i projektów.

Obecnie do Singapuru importuje się mięso głównie z Brazylii. Polska jest krajem członkowskim UE dopuszczonym do sprzedaży drobiu na tamtejszy rynek. Singapur dostrzega potencjał polskiego sektora drobiarskiego. W celu zwiększenia możliwości eksportowych, postanowiliśmy rozpocząć współpracę celem wypracowania rozwiązań korzystnych zarówno dla Polski, jak i dla Singapuru. Dlatego też od kilku miesięcy wspólnie z Ambasadą RP w Singapurze pracowaliśmy nad stworzeniem memorandum dotyczącego współdziałania pomiędzy naszymi krajami, które jest ukoronowaniem szeregu działań mających przynieść obu stronom wymierne korzyści – podsumowuje Dariusz Goszczyński, Dyrektor Generalny Krajowej Rady Drobiarstwa.

Pozostałe
Aktualności
9 paradoksów strategii „Od pola do stołu”
25 marca 2021

9 paradoksów strategii „Od p...

Czytaj
12 stycznia 2022

WYBÓR Wykonawcy projektu (zadania) pt.: „Promocja polskiego drobiu ...

Czytaj
Ograniczenia importowe
7 stycznia 2022

Ograniczenia importowe...

Czytaj
Stan ognisk grypy ptaków w Polsce
5 stycznia 2022

Stan ognisk grypy ptaków w Polsce...

Czytaj
Życzenia Noworoczne
31 grudnia 2021

Życzenia Noworoczne...

Czytaj
Życzenia Bożonarodzeniowe 2021
22 grudnia 2021

Życzenia Bożonarodzeniowe 2021...

Czytaj
21 grudnia 2021

ZAPYTANIE OFERTOWE DOTYCZĄCE PROJEKTU (ZADANIA) PT.: „PROMOCJA POLS...

Czytaj
24 listopada 2021

Mięso drobiowe – dla kogo wzrost cen oznacza zyski?...

Czytaj
3 listopada 2021

Dwa nowe ogniska grypy ptaków...

Czytaj
KONGRES DROBIARSKI
4 października 2021

KONGRES DROBIARSKI...

Czytaj

Wyszukiwarka: