kalendarzWitaj dziś jest niedziela, 25 czerwca 2017 r.   Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma dodaj do ulubionychdodaj do ulubionychenglish versionenglish version



forum
stronę odwiedziło:
1973875 osób

Ptasia grypa

2008-01-17 Pismo Głównego Lekarza Weterynarii

Warszawa, dnia 18 stycznia 2008 r.

 

 

 

 

 

Wojewódzcy Lekarze Weterynarii - wszyscy


 
GIWz.400/AI - 41/08    

 W związku z opóźnieniami w publikacji decyzji zmieniającej załącznik do decyzji Komisji 2006/415/WE w zakresie niektórych środków ochronnych w odniesieniu do wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N1 w Niemczech, Polsce i Zjednoczonym Królestwie, która ukaże się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 22 stycznia 2008r. informuję, że ww. dokument zawierać będzie następujące zmiany:

   1. województwo mazowieckie:

  •  powiaty: sierpecki, żuromiński i mławski - strefa A i B zostaje utrzymana do dnia 31 stycznia 2008r.;
  •  pozostałe powiaty - strefa A i B - do 21 stycznia 2008r.

   2. powiaty województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego - strefa A i B zostają utrzymane do dnia 21 stycznia 2008r.

     Jednocześnie informuję, że w dniu dzisiejszym zostały do Państwa przesłane drogą elektroniczną następujące dokumenty:

  • mapa województwa mazowieckiego z zaznaczonym zasięgiem obszaru B, obowiązującego od 21 stycznia 2008r. do 31 stycznia 2008r.;
  • mapa z wyznaczonym obszarem A w powiecie żuromińskim,
  • uzgodniony i przyjęty przez Komisję Europejską załącznik do zmienionej decyzji.


GŁÓWNY LEKARZ WETERYNARII

z up.
lek. wet. Krzysztof Jażdżewski
Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii

 

Mapa województwa mazowieckiego z zaznaczonym zasięgiem obszaru B,
obowiązującego od 21 stycznia 2008r. do 31 stycznia 2008r
(kliknij aby powiększyć)




Mapa z wyznaczonym obszarem A w powiecie żuromińskim (kliknij aby powiększyć)



ANNEX

Part A

Area A as established in accordance with Article 4(2):

ISO
Country
Code 
Member State Area A Date until applicable Article 4(4) (b)(iii)
Code
(if available) 
Name
DE GERMANY   The 10 km zone established around the outbreak in the commune of Großwoltersdorf including all or parts of the communes of: 15.1.2008
  Landkreis Oberhavel: Fürstenberg/Havel, Gransee, Großwoltersdorf, Sonnenberg, Stechlin
  Landkreis Ostprignitz-Ruppin: Lindow (Mark), Rheinsberg
  Landkreis Mecklenburg-Strelitz: Priepert, Wesenberg
DE GERMANY   The 10 km zone established around the outbreak in the commune of Bensdorf including all or parts of the communes of: 21.1.2008
  Kreisfreie Stadt Brandenburg an der Havel
  Landkreis Havelland: Milower Land
  Landkreis Potsdam-Mittelmark: Bensdorf, Havelsee, Rosenau, Wusterwitz
  Landkreis Jerichower Land: Brettin, Demsin, Genthin, Kade, Karow, Klitsche, Roßdorf, Schlagenthin, Zabakuck
DE GERMANY   The 10 km zone established around the outbreak in the commune of Heiligengrabe including all or parts of the communes of: 25.1.2008
  im Landkreis Ostprignitz-Ruppin: Heiligengrabe, Kyritz, Wittstock/Dosse, Wusterhausen/Dosse
  im Landkreis Prignitz: Groß Pankow, Gumtow, Pritzwalk
PL POLAND MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
PŁOCKI
01419
Protection zone:
Municipality of Brudzeń Duży: Główina
Gorzechówko
Gorzechowo
Myśliborzyce
Rembielin
Rokicie
Siecień
Siecień Rumunki
Strupczewo Duże
Uniejewo
Więcławice
21.1.2008
Municipality of Nowy Duninów: Karolewo
Nowa Wieś
Nowy Duninów
MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
ŻUROMIŃSKI
01437
Protection zone:
Municipality of Bieżuń:
Bieżuń
Dźwierzno
Karniszyn
Karniszyn Parcele
Kobyla Łąka
Kocewo
Myślin
Sadłowo
Sadłowo Parcele
Strzeszewo
31.1.2008
KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
WŁOCŁAWSKI
00418
Protection zone:
Municipality of Włocławek:
Skoki Duże
Skoki Małe
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
ELBLĄSKI
02804
Protection zone:
Municipality of Godkowo:
Dąbkowo
Krykajny
Łępno
Nowe Wikrowo
Olkowo
Piskajny
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
OSTRÓDZKI
02815
Protection zone:
Municipality of Miłakowo:
Głodówko
Pawełki
Biernatki
Rycerzewo
Polkajny
Stolno
Klugajny
21.1.2008
MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
PŁOCKI
01419
Surveillance zone:
Municipality of Brudzeń Duży:
Bądkowo
Bądkowo Jeziorne
Bądkowo Kościelne
Bądkowo Podlasie
Bądkowo Rochny
Biskupice
Brudzeń Duży
Brudzeń Mały
Cegielnia
Cierszewo
Izabelin
Janoszyce
Karwosieki Cholewice
Kłobukowo
Krzyżanowo
Lasotki
Murzynowo
Noskowice
Parzeń
Parzeń Janówek
Patrze
Radotki
Robertowo
Sikórz
Sobowo
Suchodół
Turza Mała
Turza Wielka
Wincentowo
Winnica
Zdziębórz
Żerniki
Municipality of Stara Biała:
Brwilno Górne
Kobierniki
Kowalewko
Ludwikowo
Mańkowo
Maszewo Duże
Srebrna
Ulaszewo
Wyszyna
  
Municipality of Nowy Duninów:
Brwilno Dolne
Brzezinna Góra
Duninów Duży
Grodziska
Jeżowo
Kamion
Kobyla Góra
Środoń
Stary Duninów
Studzianka
Wola Brwileńska
21.1.2008
MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
SIERPECKI
01427
Surveillance zone:
Municipality of Mochowo:
Będorzyn
Grodnia
Łukoszyn
Łukoszyno Biki
  
Municipality of Rościszewo:
Lipniki
Ostrów
Polik
Rzeszotary Nowe
Rzeszotary Zawady
Września
  
Municipality of Zawidz: Jaworowo Kolonia
Jaworowo Kłódź
Jaworowo Lipa
Jaworowo
Próchniatka
31.1.2008
MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
ŻUROMIŃSKI
01437
Surveillance zone:
Municipality of Bieżuń:
Adamowo
Bielawy Gołuskie
Dąbrówki
Gołuszyn
Mak
Małocin
Pełki
Pozga
Sławęcin
Stanisławowo
Stawiszyn Łaziska
Stawiszyn Zwalewo
Trzask
iWilewo
Władysławowo
  
Municipality of Żuromin:
Będzymin
Chamsk
Dębsk
Franciszkowo
Kruszewo
Młudzyno
Olszew
Poniatowo
Żuromin
  
Municipality of Lutocin:
Chromakowo
Elżbiecin
Felcyn
Jonne
Lutocin
Mojnowo
Nowy Przeradz
Obręb
Parlin
Przeradz Mały
Przeradz Wielki
Seroki
Swojęcin
Zimolza
  
Municipality of Siemiątkowo:
Antoniewo
Dzieczewo
Nowa Wieś
Nowopole
Siciarz
Sokołowy Kąt
31.1.2008
MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
MŁAWSKI
01413
Surveillance zone:
Municipality of Radzanów:
Zgliczyn Glinki
Zgliczyn Kościelny
Zgliczyn Witowy
31.1.2008
KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
WŁOCŁAWSKI
00418
 Surveillance zone:
Municipality of Włocławek:
Dąb Mały
Dąb Polski
Dąb Wielki
Dobiegniewo
Jazy
21.1.2008
KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
LIPNOWSKI
00408
Surveillance zone:
Municipality of Dobrzyń nad Wisłą:
Chalin
Chudzewo
Dobrzyń Nad Wisłą
Kamienica
Łagiewniki
Lenie Wielkie
Michałkowo
Mokówko
Mokowo
Płomiany
Ruszkowo
Wierznica
Wierzniczka
  
Municipality of Tłuchowo: Trzcianka
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
ELBLĄSKI
02804
Surveillance zone:
Municipality of Godkowo:
Burdajny
Dobry
Godkowo
Gwiździny
Klekotki
Kwitajny Wielkie
Lesiska
Nawty
Osiek
Plajny
Podągi
Skowrony
Swędkowo
Szymbory
Ząbrowiec
Zimnochy
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
LIDZBARSKI
02809
Surveillance zone:
Municipality of Orneta:
Augustyny
Bażyny
Biały Dwór
Bogatyńskie
Chwalęcin
Dąbrówka
Drwęczno
Gieduty
Karbowo
Karbówka
Karkajny
Klusajny
Krzykały
Lejławki Małe
Lejławki Wielkie
Orneta
Osetnik
Ostry Kamień
Wojciechowo
  
Municipality of Lubomino:
Biała Wola
Ełdyty Małe
Ełdyty Wielkie
Lubomino
Piotrowo
Świękity
Wapnik
Wójtowo
Zajączki
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
OSTRÓDZKI
02815
Surveillance zone:
Municipality of Miłakowo:
Bieniasze
Gilginie
Gudniki
Henrykowo
Książnic
Miejski Dwór
Miłakowo
Mysłaki
Niegładki
Naryjski Młyn
Nowe Mieczysławy
Pityny
Rożnowo
Raciszewo
Wojciechy
Stare Bolity
Nowe Bolity
Trokajny
Warkałki
Warkały
Warny
21.1.2008
WARMIŃSKO -MAZURSKIE
VOIVODSHIP
02800
BRANIEWSKI
02802
Surveillance zone:
Municipality of Wilczęta:
Bardyny
Gładysze
Jankówko
Kolonia Wilczęta
Spędy
Tatarki
  
Municipality of Płoskinia:
Stygajny
21.1.2008

  

Part B

Area B as established in accordance with Article 4(2):

ISO
Country
Code 
Member State Area B Date until applicable Article 4(4) (b)(iii)
Code
(if available) 
Name
DE GERMANY   The communes of: 15.1.2008
  Landkreis Oberhavel: Fürstenberg/Havel, Gransee, Großwoltersdorf, Schönermark, Sonnenberg, Stechlin, Zehdenick
  Landkreis Ostprignitz-Ruppin: Lindow (Mark), Rheinsberg
  Landkreis Uckermark: Lychen, Templin
  Landkreis Mecklenburg-Strelitz: Godendorf, Priepert, Wesenberg, Wokuhl-Dabenow, Wustrow
DE GERMANY   The communes of: 21.1.2008
  Kreisfreie Stadt Brandenburg an der Havel
  Landkreis Havelland: Milower Land, Premnitz
  Landkreis Potsdam-Mittelmark: Beetzsee, Bensdorf, Havelsee, Rosenau, Wenzlow, Wusterwitz, Ziesar
  Landkreis Jerichower Land: Brettin, Demsin, Genthin, Kade, Karow, Klitsche, Mützel, Paplitz, Parchen, Roßdorf, Schlagenthin, Wulkow, Zabakuck
DE GERMANY   The communes of: 25.1.2008
  im Landkreis Ostprignitz-Ruppin: Heiligengrabe, Kyritz, Wittstock/Dosse, Wusterhausen/Dosse
  im Landkreis Prignitz: Groß Pankow, Gumtow, Pritzwalk
PL POLAND MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
PŁOCKI
01419 
Areas others than listed in Area A 21.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
PŁOCK
01462
  21.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
PLOŃSKI
01420
  21.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
CIECHANOWSKI
01402
  21.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
MŁAWSKI
01413
Areas others than listed in Area A  31.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
GOSTYNIŃSKI
01404
  21.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
SIERPECKI
01427
Areas others than listed in Area A  31.1.2008
    MAZOWIECKIE VOIVODSHIP
01400
ŻUROMIŃSKI
01437
Areas others than listed in Area A  31.1.2008
    KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
WŁOCŁAWSKI
00418
  21.1.2008
    KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
LIPNOWSKI
00408
  21.1.2008
    KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
WŁOCŁAWEK
00464
  21.1.2008
    KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
BRODNICKI
00402
Municipality of:
Górzno
Świedziebnia
21.1.2008
    KUJAWSKO -POMORSKIE VOIVODSHIP
00400
RYPIŃSKI
00412
Municipalities of:
Rogowo
Rypin
Skrwilno
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
DZIAŁDOWSKI
02803
Municipalities of:
Działdowo
Działdowo city
Iłowo - Osada
Lidzbark
Płośnica
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
ELBLĄSKI
02804
Municipalities of:
Godkowo (areas other than listed in Area A)
Młynary
Pasłęk
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
BRANIEWSKI
02802
Municipalities of: Pieniężno
Płoskinia (areas other than listed in Area A)
Wilczęta (areas other than listed in Area A)
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
LIDZBARSKI
02809
Municipalities of:
Lidzbark Warmiński
Lubomino (areas other than listed in Area A)
Orneta (areas other than listed in Area A)
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
OLSZTYŃSKI
02814
Municipalities of:
Barczewo
Dobre Miasto
Dywity
Gierzwałt
Jonkowo
Olsztynek
Purda
Stawiguda
Świątki
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
OLSZTYN
02862
  21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
OSTRÓDZKI
02815
Municipalities of:
Dąbrówno
Gietrzwałd
Małdyty
Miłakowo (areas other than listed in Area A)
Morąg
21.1.2008
    WARMIŃSKO -MAZURSKIE VOIVODSHIP
02800
NIDZICKI
02811
  21.1.2008


Copyright © 2009 Krajowa Rada Drobiarstwa
Projektowanie stron Toruń