kalendarzWitaj dziś jest sobota, 21 września 2019 r.   Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca dodaj do ulubionychdodaj do ulubionychenglish versionenglish version



forum
stronę odwiedziło:
2770383 osób

Aktualności branżowe

2006-10-23 Międzynarodowe Targi Poznańskie XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych POLAGRA FARM 2006

12-15 października 2006 r. - Międzynarodowe Targi Poznańskie

XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych  POLAGRA - FARM 2006

 

 

Laureaci XXI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Poznań 2006

W dniach od 12 do 15 października 2006 r. odbyła się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich XXI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wystawa ta została już po raz piąty zorganizowana podczas trwania Międzynarodowych Targów Rolniczych "Polagra-Farm".

Na XXI Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych udział wzięli następujący Wystawcy drobiu:

  1. "MESSA" Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Mienia, 05-319 Cegłów, woj. mazowieckie.
  2. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o., 95-050 Konstantynów Łódzki, woj. łódzkie.
  3. H&P Wylęg i Hodowla Drobiu, s.c., ul. Katowicka 33, 43-186 Orzesze-Gardawice, woj. śląskie.
  4. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. Zakrzewo, 62-070 Dopiewo, woj. wielkopolskie.
  5. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny, Krajowy Ośrodek Badawczo-Hodowlany Gęsi, Kołuda Wielka, 88-160 Janikowo, woj. kujawsko-pomorskie.
  6. Pan Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek, Indywidualne Gospodarstwo Rolne, Lińsk 114, 89-530 Śliwice, woj. kujawsko-pomorskie.
  7. Instytut Zootechniki, Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego, Dworzyska, 62-035 Kórnik, woj. wielkopolskie.
  8. Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne "Fermpol" Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 2, 66-200 Świebodzin, woj. lubuskie.
  9. Pan Marian Pawłowski, Gospodarstwo Drobiarskie, Rozłogi, 66-200 Świebodzin, woj. lubuskie.
  10. Pan Jan Wąsikowski, Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie, Ferma Drobiu, ul. Leśna 8, 77-330 Czarne, woj. pomorskie.
  11. Państwo Maria i Andrzej Ciastoń, Ekologiczne Gospodarstwo Rolne, Witoszyce 77, 56-200 Góra, woj. dolnośląskie.
  12. Pan Henryk Naranowicz, PPHU "Caro", ul. Krośnieńska 12, 65-625 Zielona Góra, woj. lubuskie.
  13. Państwo Irena i Marek Aksamscy, "AMI" Sp. J., ul. Stara Droga 1, 63-510 Mikstat, woj. wielkopolskie.
  14. Pan Gracjan Skórnicki, Os. Wyzwolenia 1, 64-550 Duszniki Wlkp., woj. wielkopolskie.
  15. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, 86-014 Sicienko, woj. kujawsko-pomorskie.
  16. Pan Stanisław Roszkowski, ul. Zastawie 12, 05-074 Halinów, woj. mazowieckie.
  17. Pani Eliza Grzanka, Wola Adamowa 19, 87-860 Chodecz, woj. kujawsko-pomorskie.
  18. Spółdzielnia Hodowców Przepiórek, Ptactwa Łownego i Ozdobnego, ul. Piłsudskiego 4, 97-500 Radomsko, woj. łódzkie.

Ogółem w XXI Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych zaprezentowano 59 stadek drobiu, w tym:

  • 4 stadka rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj,
  • 5 stadek towarowych kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj,
  • 10 stadek rodzicielskich kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj,
  • 4 stadka towarowe kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj,
  • 1 stadko towarowe kur Zielononóżka kuropatwiana Z-11,
  • 1 stadko rodzicielskie kur mięsnych,
  • 1 stadko towarowe kur mięsnych,
  • 1 stadko rodzicielskie kaczek typu Pekin,
  • 2 stadka rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin,
  • 1 stadko rodzicielskie kaczek Dworka,
  • 2 stadka hodowlane gęsi Białych Włoskich,
  • 1 stadko rodzicielskie gęsi Białych Włoskich,
  • 2 stadka towarowe gęsi Białych Włoskich,
  • 1 stadko rezerwy materiału hodowlanego gęsi Kubańskich,
  • 1 stadko rodzicielskie indyków typu ciężkiego, 
  • 1 stadko młodych indyków rzeźnych typu ciężkiego, 
  • 12 stadek amatorskich kur nieśnych,
  • 2 stadka amatorskie gołębi,
  • 1 stadko amatorskie kaczek,
  • 1 stadko amatorskie indyków,
  • 2 stadka przepiórek japońskich, 
  •  3 stadka strusi afrykańskich.

Poszczególne stadka oceniła, zgodnie z Regulaminem Oceny Drobiu oraz Nagradzania Hodowców na XXI Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych zatwierdzonym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisja ds. Oceny Drobiu pod przewodnictwem Pana prof. dra hab., dra h.c. Andrzeja Farugi (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

Komisja wytypowała następujące stadka i hodowców do wyróżnienia:

  1. W kategorii kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj

    1. H&P Wylęg i Hodowla Drobiu s.c., Orzesze - Gardawice, woj. śląskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj HY-LINE Brown - czempion.
    2. "Messa" Ośrodek Hodowli Zarodowej Mienia Sp. z o.o., woj. mazowieckie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj MESSA P - czempion.
    3. H&P Wylęg i Hodowla Drobiu s.c., Orzesze - Gardawice, woj. śląskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj HY-LINE Brown - złoty medal.
    4. H&P Wylęg i Hodowla Drobiu s.c., Orzesze - Gardawice, woj. śląskie - za stadko towarowe kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj HY-LINE Brown - srebrny medal.
    5. "Messa" Ośrodek Hodowli Zarodowej Mienia Sp. z o.o., woj. mazowieckie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj MESSA P - złoty medal.
    6. "Messa" Ośrodek Hodowli Zarodowej Mienia Sp. z o.o., woj. mazowieckie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj Leghorn H-33 (MESSA 33) - złoty medal.
    7. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do intensywnej produkcji jaj ASTRA S - złoty medal.
  2. W kategorii kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj

    1. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 1 - czempion.
    2. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 1 - złoty medal.
    3. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 2 - wiceczempion.
    4. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 2 - złoty medal.
    5. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 3 - złoty medal.
    6. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 4 - srebrny medal.
    7. Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Rosa 5 - srebrny medal.
    8. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj ASTRA Eksp. - złoty medal.
    9. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj ASTRA W-2 - wiceczempion.
    10. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj ASTRA W-2 - złoty medal.
    11. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj ASTRA D - czempion.
    12. Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Zakrzewo Sp. z o.o. w Zakrzewie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj ASTRA D - złoty medal.
    13. "Messa" Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Mienia, woj. mazowieckie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Messa 445 - srebrny medal.
    14. "Messa" Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Mienia, woj. mazowieckie - za stadko rodzicielskie kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj Messa 443 - srebrny medal.
    15. Maria i Andrzej Ciastoń, Ekologiczne Gospodarstwo Rolne w Witoszycach, woj. dolnośląskie - za stadko towarowe kur nieśnych Zielononóżka kuropatwiana Z-11 - wiceczempion.
    16. Maria i Andrzej Ciastoń, Ekologiczne Gospodarstwo Rolne w Witoszycach, woj. dolnośląskie - za stadko towarowe kur nieśnych Zielononóżka kuropatwiana Z-11 - złoty medal.
  3. W kategorii kur mięsnych

    1. Pan Jan Wąsikowski, Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie, Ferma Drobiu, Czarne, woj. pomorskie - za stadko rodzicielskie kur mięsnych FLEX - wiceczempion.
    2. Pan Jan Wąsikowski, Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie, Ferma Drobiu, Czarne, woj. pomorskie - za stadko rodzicielskie kur mięsnych FLEX - złoty medal.
    3. Pan Jan Wąsikowski, Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie, Ferma Drobiu, Czarne, woj. pomorskie - za stadko towarowe kur mięsnych FLEX - srebrny medal.
  4. W kategorii kaczek

    1. Pan Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek, Lińsk, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin P-55 - czempion.
    2. Pan Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek, Lińsk, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin P-55 - złoty medal.
    3. Pan Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek, Lińsk, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko rodzicielskie kaczek typu Pekin > A-55 x + P-44 - złoty medal.
    4. Pan Adam Belt, Ośrodek Hodowli Kaczek, Lińsk, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko rezerwy materiału hodowlanego kaczek typu Pekin P-44 - srebrny medal.
    5. Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego Instytutu Zootechniki Dworzyska, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie kaczek Dworka D-11 - złoty medal.
  5. W kategorii gęsi

    1. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko hodowlane gęsi Białych Kołudzkich rodu W-11 - czempion.
    2. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko hodowlane gęsi Białych Kołudzkich rodu W-11 - złoty medal.
    3. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko hodowlane gęsi Białych Kołudzkich rodu W-33
      - wiceczempion.
    4. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko hodowlane gęsi Białych Kołudzkich rodu W-33
      - złoty medal.
    5. Instytut Zootechniki Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko towarowe gęsi Białych Kołudzkich rodu W-31
      - srebrny medal.
    6. Państwo Irena i Marek Aksamscy, "AMI" Sp. J. w Mikstacie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie gęsi Białych Kołudzkich > W-33 x + W-11 - wiceczempion.
    7. Państwo Irena i Marek Aksamscy, "AMI" Sp. J. w Mikstacie, woj. wielkopolskie - za stadko rodzicielskie gęsi Białych Kołudzkich > W-33 x + W-11 - złoty medal.
    8. Irena i Marek Aksamscy "AMI" Sp. J. w Mikstacie, woj. wielkopolskie - za stadko towarowe gęsi Białych Kołudzkich W-31 - srebrny medal.
    9. Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego Instytutu Zootechniki Dworzyska, woj. wielkopolskie - za stadko rezerwy materiału hodowlanego gęsi Kubańskich - złoty medal.
  6. W kategorii indyki

    1. Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne "Fermpol" Sp. z o.o. Świebodzin, woj. lubuskie - za stadko rodzicielskie indyków ciężkich Hybrid Extreme - czempion.
    2. Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne "Fermpol" Sp. z o.o. Świebodzin, woj. lubuskie - za stadko rodzicielskie indyków ciężkich Hybrid Extreme - złoty medal.
    3. Pan Marian Pawłowski, Gospodarstwo Drobiarskie, Rozłogi, woj. lubuskie - za stadko młodych indyków rzeźnych typu ciężkiego Hybrid Extreme - srebrny medal.
  7. W kategorii strusie

    1. Pan Henryk Naranowicz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Caro" Zielona Góra, woj. lubuskie - za stadko strusi afrykańskich czarnoszyi x niebieskoszyja - czempion.
    2. Pan Henryk Naranowicz, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Caro", Zielona Góra, woj. lubuskie - za stadko strusi afrykańskich czarnoszyi x niebieskoszyja - złoty medal.
  8. W kategorii drób amatorski

    1. Pan Gracjan Skórnicki, Duszniki Wlkp., woj. wielkopolskie - za stadko amatorskie kur Zielononóżka kuropatwiana - czempion.
    2. Pan Gracjan Skórnicki, Duszniki Wlkp., woj. wielkopolskie - za stadko amatorskie kur Zielononóżka kuropatwiana - złoty medal.
    3. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie kur Zielononóżka kuropatwiana - srebrny medal.
    4. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie kur Włoszka kuropatwiana - srebrny medal.
    5. Pani Eliza Grzanka, Wola Adamowa, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie kur nieśnych Cochin miniaturowy gładki - złoty medal.
    6. Pani Eliza Grzanka, Wola Adamowa, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie kur nieśnych Cochin miniaturowy lokowany - srebrny medal.
    7. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie kaczek Rouen - srebrny medal.
    8. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie gołębi mięsnych King - srebrny medal.
    9. Pan Wojciech Janiszewski, Dąbrówczyn, woj. kujawsko-pomorskie - za stadko amatorskie gołębi Ryś polski - złoty medal.
  9. W kategorii przepiórki

    1. Spółdzielnia Hodowców Przepiórek, Ptactwa Łownego i Ozdobnego w Radomsku, woj. łódzkie - za stadko przepiórek japońskich - wiceczempion.
    2. Spółdzielnia Hodowców Przepiórek, Ptactwa Łownego i Ozdobnego w Radomsku, woj. łódzkie - za stadko przepiórek japońskich - złoty medal.

Podczas uroczystości towarzyszących XXI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych wręczono przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaki honorowe: "Zasłużony dla Rolnictwa" następującym Osobom z branży drobiarskiej:

  • mgr inż. MIROSŁAW SZAŁKOWSKI - Prezes Kutnowskich Zakładów Drobiarskich "EXDROB" S.A. w Kutnie.
  • mgr inż. DANUTA GROSZEWSKA - gł. specjalista ds. hodowli i oceny drobiu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej w Warszawie.
  • mgr inż. ILONA MISZKIEL - główny specjalista ds. hodowli i oceny drobiu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej w Warszawie.
  • inż. KRZYSZTOF WINIARSKI - gł. specjalista ds. hodowli i oceny drobiu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej w Warszawie. 

Ponadto Prezes Zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej w Warszawie ufundował następujące puchary i trofea:

  • Puchar dla H&P s.c. Wylęg i Hodowla Drobiu w Orzeszu-Gardawicach za wybitne osiągnięcia w hodowli i reprodukcji kur nieśnych.

  • Puchar dla Pana Feliksa Machnickiego z okazji jubileuszu 30-lecia działalności na rzecz krajowej hodowli i reprodukcji indyków i uzyskania w tej dziedzinie wybitnych osiągnięć.

Trofea w postaci tabliczek grawertonowych dla:

  1. Krajowego Ośrodka Badawczo-Hodowlanego Gęsi Instytutu Zootechniki w Kołudzie Wielkiej za osiągnięcia w hodowli gęsi.
  2. Państwa Ireny i Marka Aksamskich, "AMI" Sp. J. w Mikstacie za osiągnięcia w hodowli drobiu.
  3. Pana Mariana Pawłowskiego, Gospodarstwa Drobiarskiego w Rozłogach za osiągnięcia w hodowli drobiu.
  4. Pana Jana Wąsikowskiego, Specjalistycznego Gospodarstwa Rolno-Drobiarskiego za osiągnięcia w hodowli drobiu.
  5. Pana Henryka Naranowicza - Prezesa Polskiego Związku Hodowców Strusi za osiągnięcia w hodowli strusi.
  6. Pana Gracjana Kórnickiego za działalność na rzecz krajowej hodowli i reprodukcji kur.

Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza w Warszawie serdecznie gratuluje wszystkim Hodowcom i Wystawcom drobiu uczestniczącym w XXI Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych oraz Osobom uhonorowanym Odznaką "Zasłużony dla Rolnictwa" uzyskanych wyróżnień, życząc jednocześnie dalszych sukcesów osobistych i zawodowych.

Copyright © 2009 Krajowa Rada Drobiarstwa
Projektowanie stron Toruń